Makijaż dla kobiet noszących okulary

Cześć, dziewczyny!

Sama mam wadę wzroku, więc temat makijażu dla kobiet, które noszą okulary, znam doskonale. Osoby, które je noszą, oczywiście też się malują. Nie wszyscy noszą szkła kontaktowe. Makijaż oczu kobiet noszących okulary także może być zjawiskowy. Ten wpis dotyczy także okularów przeciwsłonecznych, więc go nie omijaj! 😉

Można pięknie wyglądać w okularach, należy jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie. Nie ma ograniczeń podczas wykonywania makijażu, który pasuje do okularów. Nie ma też jednego konkretnego typu, który będzie pasował każdemu. Dobieraj makijaż wyłącznie do swoich preferencji, a nie do okularów!

Kosmetyki kolorowe a okulary

Zawsze dzieje się tak, że tam, gdzie oprawki dotykają skóry, gromadzą się kosmetyki nałożone na twarz. Nie da się pozbyć problemu nietrwałości kosmetyków pod okularami, jednak można go zmniejszyć. To wcale nie jest trudne.

Wystarczy, że pod okulary nałożysz mniej produktu, ponieważ mniejsza warstwa mniej się przemieszcza. Nawet jeżeli zacznie migrować, to będzie to widoczne w mniejszym stopniu.

Na podkład nałóż niewielką ilość pudru (wszystkie produkty wklepuj). Nieprzypudrowany podkład nie trzyma się skóry zbyt dobrze.

Oprawki z noskami ograniczą obszar, na którym okulary stykają się z Twoją twarzą.

Jeżeli używasz sypkiego podkładu, tym lepiej. Będziesz mogła poprawić w ciągu dnia wszelkie makijażowe ubytki, a korekty nie będą widoczne.

Brwi a okulary

Jeżeli nosisz okulary, bardzo ważne jest podkreślenie brwi. Mogą być zaznaczone jeszcze mocniej niż w przypadku osoby, która nie ich nie nosi. Nieistotny jest w tym przypadku kolor i kształt oprawek. Cienkie brwi po założeniu okularów wydają się jeszcze cieńsze. Nie chcesz, żeby Twoja twarz zniknęła za okularami? Musisz ją bardziej podkreślić. Oprawki wcale nie zasłaniają brwi. Powinny z nimi współgrać i ładnie się komponować. Brwi powinny być wyraźnie zarysowane, ale też ładnie podkreślone. Warto udać się do kosmetyczki, aby nadała im idealnego kształtu.

Rzęsy a okulary

Posiadaczki długich rzęs często się skarżą, że rzęsy dotykają szkieł, co jest wyjątkowo nieprzyjemne. Tusz się wykrusza, a rzęsy stają się mniej wyraziste. W tym przypadku możesz mocno podkręcić rzęsy. Oczy będą wyglądały na bardziej otwarte.

Polecam tutaj tusz wodoodporny, który znacznie mniej się osypuje, podkreśla skręt rzęs. U mnie sprawdził się doskonale. Dobrym sposobem będzie także używanie zalotki!

Wada wzroku a makijaż oka

Szkła dają różne złudzenie optyczne w zależności od wady wzroku. Krótkowidz nosi “minusy”, które zmniejszają oczy, natomiast dalekowidz nosi “plusy”, które zwiększają oczy.

W przypadku krótkowidzów należy używać metod, które optycznie powiększą oczy. Na początku użyj jasnego cienia bazowego, ewentualnie środek powieki zaznacz połyskującym cieniem. Dokładnie rozcieraj produkty, ponieważ ostre linie wyłącznie zmniejszają oko. Zewnętrzny kącik przyciemnij i wyraźnie wyciągnij go na zewnątrz. Rób miękkie, lekkie kreski. Dolną powiekę zaznacz ciemniejszym cieniem i dokładnie go rozetrzyj. Nie pomijaj tego, ponieważ zmniejszysz swoje oko. Górne rzęsy wytuszuj bardzo porządnie. Nie zapominaj o starannym podkreśleniu brwi. Na linię wodną nałóż białą lub beżową kredkę. Mocne kolory podkreślą Twoje oczy. 

Dalekowidz – ponieważ szkła same w sobie powiększają oczy, makijaż nie stanowi dużego wyzwania. Doskonale sprawdzi się tutaj minimalistyczny makijaż oka. Unikaj mocnego połysku. Można śmiało stosować ciemniejsze cienie w matowych lub satynowych odcieniach – nic więcej! Ciemnym cieniem możesz pomalować całą powiekę, a nawet linię wodną.

Makijaż ust a okulary

Wyraziste oprawki i wyraziste usta to idealne połączenie. Nie bój się podkreślenia ust! Dzięki temu dolna część twarzy zostanie zrównoważona. Delikatne oprawki natomiast wymagają delikatnego makijażu ust. Na pewno zapamiętasz te proste zasady.

Wydobycie piękna spod okularów wcale nie jest takie trudne. To nieprawda, że kobiety, które noszą okulary, nie muszą się malować. Nie musisz rezygnować z ulubionego makijażu przez to, że nosisz szkła.

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień