Niechciane przebarwienia skóry. Jak się ich pozbyć?

przebarwienia skóry

Cel do usunięcia: przebarwienia skóry.

Z tym wrogiem toczę odwieczną walkę o to, żeby wreszcie opuścił moją twarz na dobre. Niestety powraca jak bumerang i stale muszę wymyślać nowe sposoby na pozbywanie się przebarwień.

Dzisiaj chciałabym przedstawić na blogu najpopularniejsze i moim sposoby najskuteczniejsze metody usuwania przebarwień. Oczywiście pomijam zabiegi takie jak laserowe usuwanie przebarwień i skupię się na domowych sposobach – nierzadko równie skutecznych i dużo tańszych, a to z pewnością dla wielu kobiet zmagających się z tym problemem bardzo duża zaleta.

Skąd się biorą przebarwienia?

Na wstępie warto powiedzieć coś temat przyczyn powstawania przebarwień. Sprawa jest dość oczywista, że plamki na skórze to przede wszystkim wynik nieostrożnej ekspozycji na słońce, stąd najczęściej pojawiają się latem. Jednak u części kobiet plamki pigmentacyjne nie mają związku z porą roku, ponieważ wywołane są ciążą, antykoncepcją hormonalną, chorobami lub lekami.

Domowe sposoby na przebarwienia

Zanim wpadniemy w panikę sięgnijmy po sprawdzone sposoby na przebarwienia, czyli składniki obecne w niemal każdym domu, które rozjaśniają skórę i wyrównują koloryt cery.

Kwas askorbinowy / witamina C

Obecna przede wszystkim w cytrusach witamina jest substancją, która skutecznie hamuje produkcję melaniny, a to właśnie ten barwnik odpowiedzialny jest za przyciemnianie się skóry. Domowe kosmetyki do pielęgnacji skóry z dodatkiem witaminy C pozwolą rozjaśnić skórę i wyraźnie zniwelować widoczność różnego rodzaju zmian skórnych.

Kwas glikolowy

Tego składnika również warto szukać w produktach kosmetycznych lub dodawać do domowych balsamów jako półprodukt. To substancja złuszczają, a więc pozwalająca szybko pozbyć się martwego naskórka zalegającego na powierzchni skóry. Także tego ciemnego i przebarwionego.

Najlepsze kosmetyki na przebarwienia

A oto moja subiektywna minilista produktów kosmetycznych, które możecie kupić, jeśli nie chce wam się przygotowywać domowych mieszanek. To propozycje, które znajdują się tutaj, ponieważ niejednokrotnie mi pomogły.

  1. Caudalie Paris, Vinoperfect, Serum Eclat Anti-Taches – drogie, ale bardzo skuteczne serum rozświetlające z wyciągiem z winogron.
  2. Mincer Pharma, Vita C Infusion, Przeciwstarzeniowe serum olejkowe – propozycja tańsza i chyba łatwiej dostępna, a równie skuteczna ze względu na duże stężenie witaminy C.
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień