Jak latem dbać o cerę naczynkową? Ochrona i kamuflaż

jak dbać latem o cerę naczynkową?

Cześć dziewczyny!

Popękane naczynia krwionośne, rumieniec, zaczerwieniona cera. Z takimi problemami muszą zmierzyć się dziewczyny, które mają naczynkową cerą. Latem jest to zwłaszcza uciążliwe. Wysoka temperatura wpływa na powiększanie się czerwonych pajączków. Na szczęście w prosty sposób można temu zapobiec. Przeczytajcie mój wpis, a dowiecie się, jak to zrobić.

PIELĘGNACJA

Każdego dnia stosuj kosmetyki, które wzmacniają i obkurczają naczynia krwionośne. Najlepszymi są te z zawartością witaminy C, arniki, mirtu, kasztanowca, miłorzębu japońskiego lub oczaru. Takie naturalne substancje działają wolno, lecz efektywnie. Jeżeli nie masz zamiaru czekać, wypróbuj produkty apteczne. O skuteczne preparaty zapytaj farmaceutę lub lekarza. Nie stosuj natomiast kosmetyków z alkoholem, mentolem, miętą, kwasami owocowymi i eukaliptusem. Podrażnienia wywołuje też woda chlorowana i ziarniste peelingi.

OCHRONA UV

Latem używaj kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Optymalna ochrona to SPF 50; zwróć uwagę na to, żeby kosmetyk zawierał filtry UVA i UVB. Dlaczego słońce jest szkodliwe dla cery naczynkowej? Wysoka temperatura powoduje szybsze rozkurczanie i kurczenie się naczyń krwionośnych. W konsekwencji na twarzy pojawiają się tzw. czerwone pajączki. Takie same skutki przyniesie gorąca kąpiel lub sauna.

MAKIJAŻ KAMUFLAŻ

Stosuj korektory o lekkiej konsystencji z zielonymi pigmentami. Taki kolor będzie kontrastował z czerwony pajączkami, dzięki czemu dokładnie je zamaskuje. Dobrym rozwiązaniem będzie też używanie kremu BB lub innego oznaczonego dwoma literkami. Wybieraj takie, które mają działanie nawilżające i łagodzące. Podczas makijażu zastosuj puder transparentny, czyli dostosowujący się do kolorytu skóry. Przydatne będą także zielone kremy naczynkowe i suplementy wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.

Czy już wiecie, jak dbać o cerę naczynkową?

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień