Farbowanie włosów w domu – jak to robić? 

Hej, dziewczyny!

Zdarza się, że chcemy coś w sobie zmienić, a najłatwiej odmienić swój wygląd, zmieniając kolor włosów. Jest to najpopularniejszy zabieg w salonach fryzjerskich. Jednak co zrobić wtedy, gdy musimy się z tym uporać same?

Czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Aby osiągnąć upragniony efekt, musisz znać kilka podstawowych informacji, które Ci w tym pomogą. Stosując się do moich zaleceń, na pewno unikniesz wielu błędów.

Naturalne farby do włosów – czy istnieją?

Na rynku znajdziesz wiele naturalnych farb do włosów, których głównymi składnikami są barwiące zioła. Należy je nakładać zupełnie inaczej niż w przypadku zwykłych farb, czyli na suche, nieumyte pasemka. Dzięki naturalnym składnikom ryzyko podrażnień skóry głowy jest znacznie mniejsze.

Próba uczuleniowa

Przed rozpoczęciem farbowania należy wykonać próbę uczuleniową, która wymaga czasu. Nanieś trochę farby na zgięciu łokcia, a po kilku minutach zmyj i obserwuj skórę przez 48 godzin. Jeżeli nie występują żadne objawy alergiczne, np. świąd, wysypka czy pieczenie, ani inne niepokojące objawy, możesz mieć pewność, że farba Cię nie uczuli.

Przygotuj włosy 

Kondycja Twoich włosów ma ogromny wpływ na efekty koloryzacji. Na zdrowych włosach kolor jest bardziej trwały i intensywny. Nie myj włosów przed farbowaniem. Najlepiej, gdy są lekko przetłuszczone, wtedy sebum chroni je przed szkodliwym preparatem. Nie zapominaj jednak o dokładnym szczotkowaniu. Wtedy usuniesz z włosów wszelkie zabrudzenia i rozprowadzisz sebum na całej długości.

Jak farbować włosy?

Przygotuj niezbędne narzędzia. Na pewno przydadzą Ci się: miseczka do rozmieszania farby, pędzel do mieszania i nakładania, rękawiczki, które ochronią Cię przed zabrudzeniami, ręcznik jednorazowy. Następnie przygotuj farbę. Wymieszaj krem utleniający z koloryzującym w odpowiednich proporcjach aż powstanie jednolita masa. Gotowe farby utleniają się w zawrotnym tempie, co oznacza, że szybko zmienia swoje właściwości, dlatego możesz osobno przygotować farbę na odrosty i osobno na końcówki.

Farby drogeryjne zawierają amoniak, który jest bardzo drażniący dla oczu, włosów i skóry. Dlatego też lepiej sięgnąć po naturalne produkty, co regularnie robię. Uwielbiam farby ziołowe, które dają dużo delikatniejszy efekt.

Rozjaśnianie włosów

Jest to najbardziej niebezpieczne, zwłaszcza gdy zamierzasz zrobić to samodzielnie. Rozjaśnianie pasma są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ łuski są otwarte. Do rozjaśniania włosów potrzebujesz profesjonalnych kosmetyków i pod żadnym pozorem nie zapominaj o próbie uczuleniowej!

Jak długo trzymać farbę na włosach?

Stosuj się do zaleceń producenta, bo każda farba jest inna. Wszystkie informacje znajdziesz na ulotce. Nigdy nie wydłużaj czasu, który jest zalecany, bo farba straci swoje właściwości. Nie skracaj też czasu farbowania, bo nie osiągniesz upragnionego koloru.

Dokładnie zmyj farbę z włosów 

Najpierw zwilż włosy i masuj je do momentu powstania piany, a potem dokładnie spłucz włosy. Po koloryzacji włosy potrzebują szamponu i odżywki o wysokim pH, więc nigdy o tym nie zapominaj.

Daj znać w komentarzu, jak Ci poszło!

Tagi: , , , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień