Cześć!
Kiedy idziesz do salonu kosmetycznego, nastawiasz się na profesjonalną obsługę i opiekę na najwyższym poziomie. Masz także na uwadze to, żeby podczas zabiegów było zachowane bezpieczeństwo, a urządzenia i kosmetyki były jak najlepszej jakości. Sprawdź, jak wygląda bezpieczeństwo u kosmetyczki podczas mezoterapii, złuszczania chemicznego i stosowania wypełniaczy.
MEZOTERAPIA
Ten zabieg może być przeprowadzany jedynie z zastosowaniem zarejestrowanych substancji jako medyczne lub leki. Jedną z nich jest nieusieciowany kwas hialuronowy, który znajduje się w każdym żywym organizmie, również w komórkach ludzkiego ciała. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w organizmie i zapobieganie zmarszczkom. W skórze młodych osób poziom kwasu hialuronowego jest wysoki, natomiast jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Z tego powodu kwas hialuronowy należy uzupełniać przez iniekcje. Do tych zabiegów należy używać preparatów o wysokiej jakości, posiadających odpowiednie atesty i o właściwej zawartości kwasu hialuronowego na 1 ml produktu. W przeciwnym wypadku efekty kuracji przeciwzmarszczkowej nie będą takie, jakich byś oczekiwała.
Oprócz kwasu hialuronowego podczas iniekcji stosuje się tzw. koktajle odżywcze lub witaminowe. Ich skład powinien być dopasowany do rodzaju skóry i jej potrzeb, a zawarte w nich substancje muszą być bezpieczne dla zdrowia człowieka. Składniki muszą być dobrane tak, żeby nie powodować alergii, bólu podczas podawania, zaczerwienienia skóry i stanów zapalnych. Brak odpowiedniej higieny może wywołać infekcje, które leczy się antybiotykami, a gdy zmiany utrzymują się bardzo długo, należy udać się do lekarza.
Przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii są:
- ciąża i karmienie piersią;
- alergia na składniki preparatu zastosowanego podczas iniekcji;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- choroby krwi i nowotworowe;
- skłonność do blizn;
- choroby autoimmunologiczne.
PEELING CHEMICZNY
Dobiera się go w zależności od głębokości i rozległości zmiany skórnej. Zabieg powinna wykonywać doświadczona osoba, która wie, czy zastosować powierzchniowe, średnio głębokie czy głębokie złuszczanie. Podczas zabiegu używa się kwasów AHA, BHA i PHA. Preparaty o stężeniu 30% mogą być stosowane przez kosmetologów, a powyżej – przez lekarza medycyny estetycznej. O bezpieczeństwie zabiegu decydują:
- dobór kwasu do zmian skórnych;
- wykluczenie interakcji kwasu z różnymi czynnikami zależnymi lub nie od osoby, która będzie poddawana zabiegowi;
- uwzględnienie działania promieni UV na skórę po zakończeniu kuracji;
- przeprowadzenie zabiegu zgodnie z zasadami;
- komunikacja pomiędzy pacjentem a kosmetyczką.
Kto kwalifikuje się do zabiegu złuszczania chemicznego? Wymienia się warunki bezwzględne i względne. Do tych pierwszych zalicza się: aktywne infekcje wirusowe, świeże blizny, stany zapalne skóry, leczenie światłem i izotretynoiną, alergia na składniki preparatów stosowanych podczas peelingu, kriochirurgia w ostatnim półroczu. Warunkami względnymi są zaś: ciąża, skłonność do blizn przerostowych, ciemna karnacja, kuracja witaminą A i jej pochodnymi, uzależnienie od opalania.
WYPEŁNIACZE
Do wypełniania zmarszczek lub innych ubytków w skórze należy stosować wypełniacze najwyższej jakości. Należy uważać na podróbki i substancje, które nie zawierają odpowiednich składników mogących zapewnić efekty kuracji. Pod uwagę należy wziąć również to, czy dany wypełniacz nie zawiera szkodliwych substancji. Powikłania po zastosowaniu zależą od: jakości stosowanych preparatów, doświadczenia osoby wykonującej zabieg i stanu zdrowia pacjenta.
Dodaj komentarz