Cześć!
Zero zmarszczek, jędrna skóra, promienna cera… Dla wielu dziewczyn to tylko pobożne życzenia. A jak jest w waszym przypadku? Czy wasza buzia wygląda na 10 lat mniej niż w rzeczywistości? Jeśli nie, to podpowiem wam, na co zwrócić uwagę, żeby cieszyć się młodą i piękną skórą.
Wiek i słońce
Wraz z wiekiem na skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek i przebarwień. Włókna kolagenowe osłabiają się, kształt twarzy się zmienia, zauważamy drugi podbródek i opadające powieki. Cera nabiera ziemistego kolorytu, pod oczami pojawiają się cienie i opuchlizna, cała twarz wygląda na zmęczoną i zaniedbaną.
Do powstawania zmarszczek i przebarwień w dużej mierze przyczynia się słońce. Promieniowanie UV przesusza cerę, przyspiesza fotostarzenie i uszkadza ściany naczyń krwionośnych. Z drugiej strony potrzebne jest nam do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli zachowasz umiar w opalaniu, nie narazisz skóry na uszkodzenia i zapewnisz ciału odpowiednią dawkę witaminy D.
Młoda skóra na dłużej
Efekt odmłodzenia skóry możemy osiągnąć na kilka sposobów. Różne części twarzy będą wymagały uzupełniania (dolina łez – zmarszczki wokół oczu) lub unoszenia i ujędrniania (opadające powieki i skóra pozbawiona jędrności). Dobrze sprawdzi się botoks, osocze bogatopłytkowe lub laser frakcyjny. Całkiem niezłe efekty przyniosą także frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, nici, kwas hialuronowy lub bezinwazyjny lifting twarzy.
Kiedy rozpocząć kurację przeciwstarzeniową?
Ostatnim dzwonkiem jest magiczny wiek 30 lat. Zazwyczaj w tym wieku pojawiają się drobne zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości. Stosuj nawilżające kremy i odżywcze sera, a raz na miesiąc wybierz się do kosmetyczki. Starsze panie powinny pomyśleć o bardziej zaawansowanej pielęgnacji i metodach odmładzania. Nie wystarczą już kosmetyki stosowane w domu; trzeba odwiedzić lekarza medycyny estetycznej.
Jakie znacie metody na zachowanie młodszego wyglądu na dłużej, dziewczyny?
Dodaj komentarz