Sztuczne rzęsy – które wybrać i jak doklejać?

sztuczne rzęsy

Cześć dziewczyny!

Chciałyście kiedyś mieć sztuczne rzęsy, ale nie wiedziałyście, które wybrać i jak je doczepić? To nic trudnego. Zapraszam do lektury mojego postu, z którego wszystkiego się dowiecie. Gwarantuję, że makijaż ze sztucznymi rzęsami będzie waszym ulubionym.

Wybieramy sztuczne rzęsy

Rodzaj sztucznych rzęs uzależniony jest od tego, gdzie się wybierasz, od okazji, od wielkości twoich oczu i kształtu powiek. Sztuczne rzęsy możemy kupić w trzech podstawowych długościach: S, M i L. Dostaniemy je także w wielu skrętach, kolorach i układach (jedna rzęsa lub kilka w jednej kępce). Będziesz potrzebowała także skutecznego i hipoalergicznego kleju. Do przyklejania sztucznych rzęs będziesz potrzebowała jeszcze pęsety i lusterka z dobrym oświetleniem.

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Niezależnie od tego, czy sztuczne rzęsy doklejasz na górnej czy dolnej powiece, to zasady ich przyklejania zawsze są takie same. Najważniejsze jest to, żeby podczas aplikacji łokcie były oparte o stół lub toaletkę. Zadbaj także o oświetlenie – lampka nie może rzucać cienia na twarz. Pamiętaj także, że doczepianie sztucznych rzęs to ostatni etap makijażu i nie można tego zmieniać. Dlatego na samym początku podkręć i pomaluj rzęsy oraz namaluj kreskę na powiece. Pęsetką wyjmij pojedyncze kępki z opakowania, zanurz w kleju, dopasuj do naturalnej rzęsy i przyklej do powieki. Użyj minimalnej ilości kleju, by zaschnięte grudki nie oszpeciły twoich oczu. Na koniec wytuszuj wszystkie rzęsy.

Naturalne vs sztuczne rzęsy

Jeśli doklejasz rzęsy na górnej powiece, wystarczy, że użyjesz kilku kępek, żeby uzyskać uzyskać lepszą gęstość. Jeżeli chcesz wyglądać bardziej oryginalnie i modnie, sztuczne rzęsy doczep na dolnej powiece. Równie dobrze możesz przykleić kępki o rożnej długości, wielkości i kolorze.

Sztuczne rzęsy – porady

Jeżeli krzywo przykleiłaś kępkę, natychmiast ją zdejmij i weź nową. W zewnętrznym kąciku oczu nie przyczepiaj zbyt wielu sztucznych rzęs, bo uzyskasz efekt opadającej powieki. Aby uzyskać naturalny rezultat, do górnej powieki doczep kępki w różnych długościach. W wewnętrznym kąciku przyklej najkrótsze rzęsy, a po przeciwnej stronie powieki – nieco dłuższe. Na środku sztuczne kępki powinny być najdłuższe.

Tagi: , , , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień