Stylizujesz włosy? Tych błędów nie popełniaj

jak stylizować włosy?

Cześć!

Wiele z nas stylizuje włosy, nakłada na nie kosmetyki utrwalające lub nadaje fryzurom wymyślne kształty. Powstaje tylko jedno pytanie: czy robimy to poprawnie? A jeśli nie, to jakie błędy popełniamy? Przeczytaj mój tekst, a wszystkiego się dowiesz.

Nieodpowiednia temperatura suszenia

Gorąca temperatura może poważnie uszkodzić pasemka. Spowoduje, że łuski włosowe się odchylą, a włosy staną się wysokoporowate, suche i matowe. Może dojść także do oparzenia skóry głowy lub małżowin usznych. Dlatego przed suszeniem (prostowaniem kręceniem loków) ustawiaj odpowiednią temperaturę. Pamiętaj też, żeby nie suszyć od razu umytych włosów, a przed tą czynnością zastosować kosmetyk termoochronny.

Suszenie głową w dół

Ten sposób przyspiesza proces suszenia i sprawia, że fryzura ma większą objętość. Jednak jeśli masz włosy wysokoporowate lub zniszczone, to nawiew suszarki jeszcze bardziej rozchyli łuski. Skutek? Siano i szopa na głowie. O wiele lepiej suszyć włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Nie rozczesywanie włosów przed myciem

Jeżeli nie chcesz mieć kłopotów z myciem lub ze stylizacją włosów, to je po prostu rozczesz. Rozplącz kosmyki i pozbądź się kołtunów. Dobrze to zrobi włosom cienkim i słabym, bo podczas mycia nie będziesz ich szarpała, a nakładanie produktów do pielęgnacji stanie się bardzo łatwe.

Zbyt dużo kosmetyków do stylizacji

Pamiętaj, że co za dużo, to nie zdrowo. Również wtedy, gdy chodzi o stylizację kosmetyków. Na co dzień nie używa się pianek, lakierów, past i innych preparatów. Dlaczego? Produkty tego typu mogą podrażniać, przesuszać, zapychać. Jednak, raz na jakiś czas możesz pozwolić sobie na mocną stylizację włosów.

Pocieranie i szarpanie włosów

Przy wycieraniu, szczotkowaniu, myciu… Mocne pocieranie i szarpanie włosów może je poważnie uszkodzić i osłabić. Poza tym wycieranie pasemek w taki sposób  może spowodować puszenie i elektryzowanie się włosów, a także rozchylanie się łusek włosowych.

Niszczenie włosów akcesoriami

Czy wiesz, że nawet gumki do włosów mogą uszkodzić włosy? Chodzi przede wszystkim o metalowe elementy łączące końce gumek. Takie same uszkodzenia mogą wywołać inne gadżety do wiązania lub ozdabiania fryzury.

Tagi: , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień