Olejowanie włosów – ta metoda działa najlepiej!

Hej kochani,

pewnie się zastanawiacie kiedy w końcu odpowiem na te setki pytań dotyczących olejowania włosów. To dziś! Tak, to ten dzień, kiedy w końcu dowiecie się, jak najlepiej olejować włosy. Często piszecie, że olejki przetłuszczają Wam włosy i że nie bardzo wiecie czy to wina nieumiejętnego olejowania czy może olejku.dzis wszystko wyjaśnię i opowiem, jak olejować włosy z głową 😉 Zapraszam!

Olejki do olejowania włosów – czemu jedne działają a inne nie?

Okazuje się, że wiele naturalnych olejków po prostu nie działa na Wasze włosy- rzeczywiście mogą przeciążać lub napuszać pasma a to dlatego że mają różne cząstki w składzie. Są zbudowane z dużych, średnich lub małych cząsteczek – tak najogólniej można to wyjaśnić. Mają różne kwasy tłuszczowe więc różnie działają na włosy. Aby dowiedzieć się, jakie oleje pasują do Waszych włosów dobrze jest poznać tzw. porowatość włosów. Test na porowatość jest dostępny z Internecie.Wykonajcie go i dowiedzcie się czy macie włosy:

  • niskoporowate (grube, ciężkie)
  • średnioporowate (dość normalne, ale osłabione, puszące się, matowe, cienkie)
  • wysokoporowate (suche, zniszczone i łamliwe)

Testów na porowatość włosów w sieci jest mnóstwo, wyszukiwarka Google z pewnością Wam pomoże i pokieruje na odpowiednie strony. Ja swój test robiłam na stronie Nanoil, bo uważam ich za speców <3

Jeśli znacie już porowatość włosów (ja mam średnioporowate i są to najpowszechniejsze włosy, najczęstszy rodzaj porowatości), więc mogę stosować olej jojoba a także mój ukochany olejek arganowy. Olej kokosowy napuszyły mi włosy, a olej z wiesiołka przeciążył, dlatego ta porowatość i dobór oleju jest ważna. Jeśli jednak mimo zastosowania dobrego olejku nadal Wasze włosy nie wyglądają tak, jak sobie to wymarzyliście, są przeciążone i dość przyklapnięte – oznacza to, że wybieracie złą metodę olejowania. Pora ją zmienić:) Spróbujecie tej, którą ja stosuję od dawna i moje włosy ją po prostu kochają!

Najlepsza metoda olejowania włosów w 5 prostych krokach

  1. Myjecie włosy, osuszacie w ręcznik, rozczesujecie
  2. Na wilgotne pasma nakładacie olejek – pokrywacie całe włosy i skórę głowy NIEWIELKĄ ILOŚCIĄ OLEJU – czyli około łyżka stołowa
  3. Trzymacie olej około 15 lub maksymalnie 30 minut na włosach
  4. Przed samym zmyciem oleju nakładacie na takie tłuste włosy maseczkę lub odżywkę – ona sprawi, ze włosy po umyciu i spłukanie nie będę tłuste. Nazywa się to EMULGOWANIE OLEJU.
  5. Spłukujecie odżywkę, myjecie włosy szamponem, suszycie i cieszycie się pięknymi lekkimi zdrowymi i lśniącymi włosami!

Voila! To już wszystko, prawda, że łatwe?

Moje włosy nigdy nie są ciężkie dzięki emulgowaniu oleju, a nawet bez tego byłyby bardzo lekkie ponieważ używam naprawdę niewielkiej ilości oleju. Nakładam go głównie u nasady i wcieram w skórę głowy, a resztę po prostu czeszę grzebieniem o szerokim rozstawie zębów – w ten sposób olejek równomiernie pokrywa całe włosy. Koniecznie spróbujcie i dajcie znać, czy to olejowanie włosów działa, bo według mnie jest najlepsze!

Tagi: , , , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień