Na czym polega opalanie natryskowe? Wszystko o Air Brush Tanning

opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe, czyli Airbrush Tanning, to jedna z moich ulubionych metod opalania. Dlaczego? Ponieważ ma wiele zalet: daje natychmiastowy efekt, jest bezpieczna dla skóry, a przy tym nie kosztuje dużo. W dodatku w przeciwieństwie do samoopalacza nawilża i odżywia skórę oraz nie zostawia zacieków. Na czym polega opalanie natryskowe i jaki jest jego przebieg? Jak przygotować się do opalania natryskowego i dbać o skórę po opalaniu natryskowym? Dla kogo jest wskazane i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Jak długo utrzymuje się opalenizna po opalaniu natryskowym? I wreszcie: czy polecam opalanie natryskowe? Jednym słowem ‒ wszystko o Air Brush Tanning! 

Na czym polega opalanie natryskowe (Air Brush Tanning)?

Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę delikatnej mgiełki opalającej. Preparat ma właściwości nawilżające, nie powoduje przebarwień ani reakcji alergicznych i daje naturalny efekt. Opalenizna jest wynikiem bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się na naskórku.

Opalanie natryskowe (Air Brush Tanning) ‒ przebieg

Zabieg wykonuje się w gabinecie kosmetycznym w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Kosmetyczka spryskuje ciało za pomocą urządzenia, które przypomina nawilżacz do kwiatów. Opalanie natryskowe trwa około pół godziny, a sama aplikacja preparatu brązującego ‒ piętnaście minut. Pozostały kwadrans to czas potrzebny na przygotowanie do zabiegu i suszenie ciała.

Opalanie natryskowe nago czy w ubraniu?

Ze względów higienicznych zaleca się opalanie w ubraniu. Możecie mieć na sobie własną bieliznę, strój kąpielowy lub zestaw bielizny jednorazowej. Nie zapomnijcie o czepku ochronnym na włosy.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Nie później niż dzień przed zabiegiem musicie wydepilować ciało, zrobić peeling i poczekać, aż opuchlizna i czerwone plamki znikną. Nie nakładajcie na ciało żadnych preparatów ‒ skóra musi być całkowicie sucha i czysta. W dniu opalania nie malujcie twarzy oraz nie używajcie dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Załóżcie ciemną bieliznę i luźne ubrania, które nie uszkodzą opalenizny podczas powrotu do domu. Ja korzystam z usług profesjonalnego i dobrze wyposażonego salonu, dlatego dostaję gratis jednorazową bieliznę i opaskę ochronną na włosy. W dodatku mam pewność, że zabieg jest wykonywany przez odpowiednio wyszkoloną osobę, która umiejętnie go wykona i nie dopuści do wystąpienia plam na ciele.

Jak dbać o skórę po opalaniu natryskowym?

Po zabiegu pozwalam sobie na kąpiel dopiero po upływie kilku godzin. Często, to znaczy co najmniej dwa razy dziennie, nawilżam skórę balsamem. Przez dwa tygodnie unikam peelingu oraz rezygnuję z kąpieli w chlorowanej wodzie, wizyt w saunie i jacuzzi oraz intensywnego pocierania skóry (na przykład ręcznikiem). Jednym słowem robię wszystko, aby opalenizna pozostała ze mną jak najdłużej.

Dla kogo opalanie natryskowe (Air Brush Tanning)?

Opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży. To świetne rozwiązanie dla osób o bardzo jasnej karnacji, które nie mogą sobie pozwolić na długą ekspozycję skóry na słońce i regularne wizyty w solarium.

Opalanie natryskowe (Air Brush Tanning) ‒ przeciwwskazania

Opalanie natryskowe nie jest wskazane w przypadku:

  • łuszczycy,
  • alergii skórnych,
  • wyprysków,
  • skaleczeń i trudno gojących się ran,
  • nadmiernej potliwości,
  • astmy.

Jak długo utrzymuje się opalenizna po opalaniu natryskowym?

Opalenizna po Air Brush Tanning utrzymuje się przez siedem, dziesięć dni ‒ po tym czasie wymywa się i blednie. Jej trwałość zależy w dużej mierze od sposobu pielęgnacji skóry, to znaczy częstotliwości jej nawilżania i stosowania balsamów brązujących.

Próbowałyście kiedyś opalania natryskowego? A może stosujecie go regularnie? Podzielcie się wrażeniami!

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień