Moja pielęgnacja. Jak dbać o cerę naczynkową?

pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest dużym problemem, z którym (podobnie jak ja) boryka się wiele kobiet. Najbardziej kłopotliwa, kiedy mamy rozszerzone naczynka, jest codzienna pielęgnacja. Dlatego dzisiaj skupię się na podstawowych zasadach prawidłowej pielęgnacji cery naczynkowej. Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

O CERZE NACZYNKOWEJ:

Kiedy możesz powiedzieć, że masz cerę naczynkową? Przez długi czas sama nie wiedziałam, że to właśnie jest mój problem. O cerze naczynkowej mówimy wówczas, gdy naczynia krwionośne w naszej skórze bardzo łatwo się rozszerzają i tracą zdolność do obkurczania się. Wówczas pojawiają się tzw. pajączki lub niechciane rumienie. Problem ten oczywiście dotyczy nie tylko twarzy, ale również innych części ciała np. nóg lub rąk. Co jest ważne? Cera naczynkowa to najczęściej problem dziedziczny i w zdecydowanej większości pojawiający się u kobiet.

Sposób na cerę naczynkową to profilaktyka widoczna w diecie. Nie da się zmienić podłoża genetycznego, ale bez problemu możemy wspomóc nasza skórę i załagodzić objawy. Najważniejsza jest witamina C, która powinna pojawiać się w dużych ilościach w tym, co jemy, ale również w kosmetykach do pielęgnacji. Posiadaczki cery naczynkowej powinny unikać także wszystkiego, co rozszerza naczynia krwionośne czyli kawy, ostrych i gorących potraw. Jeśli się do tego nie zastosujemy, wówczas wypieki na twarzy gwarantowane.

PIELĘGNACJA CERY NACZYNKOWEJ:

Jeśli masz cerę naczynkową, musisz:

  1. Oczyszczać ją delikatnymi produktami: olejami, emulsjami, mleczkami.
  2. Regularnie wklepywać opuszkami kremy bogate w witaminę C i flawonoidy.

Tonizowanie i oczyszczanie cery naczynkowej to kluczowe kroki w pielęgnacji cery naczynkowej, jednak trzeba cały czas pamiętać, że jest ona bardzo delikatna. Unikajmy silnych płynów i żeli oczyszczających, które się pienią lub mają drobinki. Idealny produkt do oczyszczania cery naczynkowej to olejek, delikatna emulsja, tonik bez alkoholu lub ziołowy napar np. z melisy. Nieodpowiednie są także szczoteczki do twarzy, które przede wszystkim pobudzają krążenie. Jeśli już musisz sięgnąć po jakiś gadżet, wybieraj delikatne szczotki soniczne, silikonowe. Moja rada: zamiast wcierać kosmetyki wacikiem we wrażliwą skórę, częściej sięgaj po produkty z atomizerem, które można zastosować jak mgiełkę.

Najlepszy krem do cery naczynkowej to taki, który zawiera witaminę C, flawonoidy, wyciąg z arniki lub kasztanowca, a także algi morskie. Pamiętajcie jednak, żeby nie oczekiwać od kremu usunięcia pękniętego i już widocznego naczynka. Taki kosmetyk ma za zadanie przede wszystkim regenerować, nawilżać, uelastyczniać skórę i zapobiegać pojawianiu się przebarwień, pajączków lub rumieńców. Dobry krem do cery naczynkowej uszczelni naczynka krwionośne i zapobiegnie dalszym problemom z tego typu cerą. Ważne: kremy delikatnie wklepuj opuszkami palców, ponieważ skóra naczynkowa nie lubi wcierania.

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień