Krok po kroku. Jak samodzielnie przykleić sztuczne rzęsy?

jak przykleić sztuczne rzęsy?

Dziewczyny,

przyklejanie sztucznych rzęs to nic trudnego. Nie tylko dla adeptek sztuki makijażu, ale również dla każdej z nas. Ten instruktaż krok po kroku pomoże wam nauczyć się, jak przyklejać sztuczne rzęsy i umiejętnie podkreślać swój makijaż. ツ

Często czytam w komentarzach, że „bardzo chciałabym przykleić sztuczne rzęsy, ale…”. Tych ALE jest tak dużo, że postanowiłam napisać ten post. Wyjaśniam w nim: jak przykleić sztuczne rzęsy, czym je najlepiej zdejmować, o czym pamiętać. Myślę, że ten post przypadnie do gustu każdemu, kto przymierza się do swojego pierwszego razu ze sztucznymi rzęsami.

Sztuczne rzęsy – wprowadzenie

Noszenie sztucznych rzęs ma swoje zalety. Ja używam ich bardzo często w makijażu. Ale potrafię wyjść na miasto także bez make-upu, więc jest równowaga. Po co przyklejać sztuczne rzęsy? Czy nie wystarczy ładne wytuszowanie naszych naturalnych?

Doklejane rzęsy to szybki sposób na efektowne i seksowne podkreślenie oczu. Idealne, jeśli wychodzimy na imprezę albo mamy w planach randkę. Sztuczne rzęsy zapewniają zjawiskowy wygląd, jeśli tylko są odpowiednio przyklejone (o tym niżej). Wystarczy pasek sztucznych włosków, żeby optycznie powiększyć oko i nadać mu wyrazistości. Czemu nie przedłużanie rzęs? Bo sztuczne rzęsy przyklejam tymczasowo i mogę je wieczorem zdjąć, wrócić do normalności. Natomiast przedłużanie zmienia wygląd na dłużej, wymaga odpowiedniego dbania o okolice oczu i jest też dużo kosztowniejsze. Jak dla mnie zwykłe sztuczne rzęsy są lepszą inwestycją. ツ

Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne?

Najczęstsza obawa przed stosowaniem sztucznych rzęs to przede wszystkim bezpieczeństwo. Boimy się, że klej lub sztuczne rzęsy nas uczulą, a naturalne włoski zaczną nadmiernie wypadać. Ja też, zanim zdecydowałam się na przyklejenie rzęs po raz pierwszy, obawiałam się wielu rzeczy. Bałam się podrażnień, że wyrwę sobie włoski przy odklejaniu, że rzęsy będą odstawały i odpadną w najmniej oczekiwanym momencie. Moje Drogie, to wszystko bzdura!

Sztuczne rzęsy są naprawdę bezpieczne. Zróbmy sobie próbę uczuleniową z klejem np. dzień przed planowanym założeniem rzęs. Jeśli nie mamy nadwrażliwości na klej, nic złego się nie stanie. Ważne jest tylko prawidłowe przyklejenie sztucznych rzęs. I o tym właśnie chcę opowiedzieć.

Zanim zaczniemy… O tym pamiętaj!

  • Wybieraj sztuczne rzęsy z cienkim, giętkim i najlepiej przezroczystym paskiem.
  • Rzęsy z naturalnych włosów są dużo bardziej delikatne i miękkie niż syntetyczne.
  • Dużo lepiej wyprofilować i przykleić rzęsy rzadsze, o naturalniejszych wzorach.
  • Najlepszy klej do rzęs do moim zdaniem Duo w biało-niebieskim opakowaniu!

Jak przykleić sztuczne rzęsy? INSTRUKCJA

Przyklejenie sztucznych rzęs naprawdę nie jest trudne. W doklejaniu liczy się przede wszystkim sprawność manualna, ponieważ pasek jest bardzo delikatny i warto poćwiczyć samo chwytanie rzęs przed przyklejaniem. Szkoda byłoby zniszczyć sztuczne rzęsy, zanim uda nam się je przykleić i zobaczyć efekt. ツ Do dzieła!

Przyklejanie rzęs krok po kroku:

1. Zrób makijaż oczu

Zanim przykleimy sztuczne rzęsy trzeba wykonać makijaż oczu tj. nałożyć cienie oraz eyeliner. Sztuczne rzęsy nakleja się zawsze na koniec. To opcja całkowicie dowolna, równie dobrze możemy całkiem zrezygnować z makijażu i postawić tylko na sztuczne rzęsy. Nie mniej jednak polecam delikatnie przyciemnić linię rzęs – dla bardziej naturalnego efektu i optycznego zagęszczenia rzęs.

2. Przytnij sztuczne rzęsy

To etap, który musimy przejść jednorazowo z każdą nową parą rzęs. Najpierw delikatnie wyciągamy rzęsy z pudełka, aby ich nie porwać i nie odkształcić. Następnie przykładamy je do oka i sprawdzamy, czy nie są za długie. Zazwyczaj trzeba je skrócić, żeby dobrze przylegały do naturalnych i nie odklejały się na krawędziach. Uwaga! Rzęsy przycinamy zawsze od zewnętrznej strony (tej, która będzie w zewnętrznym kąciku oka), żeby nie stworzyć nienaturalnego przeskoku w długości rzęs. W wewnętrznym kąciku sztuczne rzęsy powinny zaczynać się ok. 1-2 mm przed krawędzią tęczówki, żeby efekt był jak najbardziej naturalny, a rzęsy nie przeszkadzały.

3. Nałóż klej

Odpowiednio przycięte sztuczne rzęsy możemy przyklejać. Przytrzymujemy je pęsetką lub palcami i nakładamy minimalną ilość kleju na pasek. Na końcówkach warto zostawić odrobinę więcej kleju (po kropelce wielkości główki od szpilki), żeby rzęsy były dobrze przytwierdzone na końcach. Teraz najważniejsze: czekamy 30-50 sekund, żeby klej przeschnął i nabrał lepkości. Dopiero po tym czasie możemy mieć pewność, że nie rozpłynie się na powiece i rzęsy nie będą się przesuwały.

4. Przyklej rzęsy

Teraz etap najważniejszy, czyli przyklejanie sztucznych rzęs. Nic się nie bójcie. Z dobrym klejem i odpowiednio przyciętymi rzęsami wszystko powinno pójść gładko. Sztuczne rzęsy należy położyć za pomocą pęsety możliwie jak najbliżej własnych, a następnie docisnąć u nasady, aby klej związał. Do momentu zaschnięcia kleju jest jeszcze możliwość naniesienia ostatnich poprawek, coś można przesunąć, coś dopasować. A! Nie przejmujmy się się prześwitami białego kleju, bo po wyschnięciu zrobi się bezbarwny. Jeśli chcemy, możemy nasadę rzęs wraz z klejem przyciemnić np. czarną kredką lub ciemnym cieniem, a odstające rzęsy wyrównać kilkoma pociągnięciami maskary.

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Na koniec kilka wskazówek na temat zdejmowania rzęs. Warto to robić delikatnie, ponieważ odpowiednio zadbane sztuczne rzęsy mogą posłużyć nam jeszcze na bardzo, bardzo długo. Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Podważamy pasek rzęs w zewnętrznym kąciku i delikatnie odklejamy je w kierunku wewnętrznego kącika. Klej po zaschnięciu jest elastyczny, więc robi się to łatwo. Jeśli nie zrobimy tego zbyt energicznie, raczej nie powinniśmy zerwać rzęs. Pozostałości zmywamy wacikiem nasączonym w płynie dwufazowym lub oliwce (klej jest wodoodporny). Potem wystarczy wyczyścić rzęsy i odłożyć do pudełeczka, żeby wyschły nie tracąc swojego kształtu.

Proste, prawda?!

Tagi: , , , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień