Krem pod makijaż a rodzaj skóry. Który będzie dla ciebie najlepszy?

krem pod makijaż

Cześć!

Nawilżający, łagodzący, a może matujący? Do cery z przebarwieniami, suchej skóry twarzy, a może do łagodzenia objaw trądziku? Niezależnie od tego, jaki krem do twarzy wybierzesz, musisz mieć też na względzie łatwość zrobienia makijażu. Sprawdź, który kosmetyk będzie najlepszy dla twojej cery.

Krem pod makijaż do cery tłustej i mieszanej

Jeżeli twoja cera świeci się w strefie T, pojawiają się na niej przebarwienia i zaskórniki, to pod makijaż powinnaś wybrać krem o lekkiej konsystencji. Cery tłusta i mieszana potrzebują nawilżenia, żeby uregulować wydzielanie sebum. Równie dobrze możesz wybrać krem matujący. Pamiętaj jednak, że krem i podkład o matujących właściwości nie zawsze mogą się wzajemnie uzupełniać podczas makijażu.

Krem pod makijaż do cery z przebarwieniami

Plamki, przebarwienia, pieprzyki, blizny. Wszystkie te niedoskonałości należy zamaskować i chronić odpowiednim kosmetykiem. Wybierz taki krem, który zakamufluje przebarwienia i ochroni przed promieniami słonecznymi. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu z filtrem UV SPF 50. Nie zapomnij, że „dodawanie” mniejszych faktorów w różnych kosmetykach do pielęgnacji lub makijażu nie zapewni ci wysokiej ochrony.

Krem pod makijaż do cery suchej i wrażliwej

Jeżeli masz cerę suchą i wrażliwą, musisz zapewnić jej odpowiednią ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, np. wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniem środowiska, promieniowaniem słonecznym. Taki krem musi zawierać substancje łagodzące, nawilżające, ochronne i odżywcze. Powinnaś go stosować za każdym razem, kiedy czujesz, że twoja buzia wymaga natychmiastowej pielęgnacji.

Krem pod makijaż do cery problematycznej

Kosmetyk przeznaczony do takiej cery powinien zawierać składniki odżywcze, regenerujące i nawilżające. Produkt musisz dobrać do potrzeb skóry. Cerą problematyczną można nazwać każdą, która wyglądem odbiega od normalności i wytycznych, które określają skórę jako zdrową. Taki typ skóry jest chyba najtrudniejszy w pielęgnacji.

A wy, dziewczyny, jakich kremów używacie?

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień