Kobietą jestem i nic, co babskie, nie jest mi obce. Ujędrnianie skóry ciała

jędrna skóra

Cześć dziewczyny!

Gwałtowna zmiana wagi, ciąża, wiek, a nawet nieprawidłowa postawa ciała mogą osłabić kondycję skóry. Efekt? Luźna, wiotka i mało elastyczna skóra brzucha, ramion, nóg, podbródka i innych części ciała. Jak poradziłybyście sobie z takim wstydliwym problemem? Podpowiem Wam. Zapraszam do lektury mojego wpisu!

Obwisła skóra to problem wielu kobiet

Wraz z wiekiem poziom kolagenu w skórze zmniejsza się. Skóra staje się sucha, podatna na uszkodzenia i obwisła. Nie tylko procesy starzeniowe mają wpływ na nasz wygląd. Częste i długie opalanie się, ciąża, zmiana wagi również przyczyniają się do wiotczenia skóry. Często mamy do czynienia z tzw. luźną skórą. O ile młode dziewczyny z tym problemem radzą sobie bardzo szybko (skóra obkurcza się prawidłowo), o tyle u osób starszych i nieprawidłowo dbających o ciało nie tak łatwo go rozwiązać.

Jak dbać o skórę w domu?

Ćwiczenia i masaż mogą zdziałać naprawdę wiele. Wzmacniaj mięśnie tych partii ciała, gdzie skóra jest najbardziej obwisła. Nie dość, że zrzucisz zbędne kilogramy, to do tego ujędrnisz skórę i poprawisz jej kondycję. Masaż natomiast poprawi krążenie krwi i uelastyczni ciało. Do zabiegu wykorzystaj specjalne rękawice, bańki chińskie, gąbki, szczotki z miękkim włosiem i kosmetyki peelingujące. Dobre efekty przyniesie też masaż zimną i ciepłą wodą, który polepszy krążenie krwi.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

W gabinecie kosmetycznym możesz poddać się zabiegom ujędrniającym, które na pewno poradzą sobie z luźną skórą. W ich trakcie stosuje się masaże endermologiczne oraz zabiegi wykorzystujące światło podczerwone i fale ultradźwiękowe lub radiowe. Zabiegi są bezbolesne, efektywne oraz polecane dla każdego, kto ma problem z nadmiarem skóry i niskim poziomem kolagenu. Aby zabiegi przyniosły pożądane rezultaty, należy je powtarzać co miesiąc. Dodatkowo można zastosować kosmetyki apteczne lub polecone przez kosmetyczkę. W niektórych przypadkach może być konieczna interwencja chirurgiczna.

Tagi: , , , , , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień