Jak nie aplikować masek w płachcie?

aplikacja masek w płachcie

Cześć dziewczyny!

Świetnie dbają o cerę, zawierają dużo odżywczych składników i zapewniają wspaniałe efekty. O co chodzi? Mam na myśli oczywiście maseczki w płachcie, hit w pielęgnacji cery. Niestety nie wszystkie dziewczyny wiedzą, jak aplikować tego typu produkty. Z mojego postu dowiecie się, jak zrobić to poprawnie.

Brak demakijażu i oczyszczania cery

Zanim zastosujesz jakakolwiek maskę, czy nawet zaaplikujesz krem, musisz zrobić demakijaż i dokładnie oczyścić cerę. Przed taką pielęgnacją warto zrobić peeling, który usunie martwy naskórek i przyspieszy wchłanianie składników odżywczych. W końcu nakładanie maski na brudną skórę pokrytą makijażem nie da ci żadnych efektów. Zmarnujesz maseczkę, a w najgorszym wypadku nabawisz się podrażnień i niedoskonałości.

Ochronna folia na maseczce

Z całą pewnością przeszkadzałaby w działaniu kosmetyku. Czym jest ochronna folia? Wiele maseczek jest w ten sposób zabezpieczonych przed uszkodzeniami, wysychaniem składników odżywczych i zabrudzeniem. Przed aplikacją należy zdjąć folię, żeby umożliwić przenikanie składników odżywczych do głębszych warstw skóry.

Niestaranna aplikacja

Maseczki w płachcie muszą bardzo dokładnie przylegać do skóry. Inaczej nie zadziałają; o efektach możemy tylko pomyśleć. Po wyjęciu maseczki z torebki przyłóż ją delikatnie do oczyszczonej skóry, a potem dokładnie dociśnij. Dopasuj otwory na usta, nos i oczy, a potem zadbaj o to, żeby pod maską nie było żadnych bąbelków powietrza. Nadmiar bawełnianej płachty przytnij nożyczkami. Jeśli maska jest za mała, spróbuj ją delikatnie rozciągnąć.

Zbyt długi czas aplikacji

Wbrew pozorom zmycie kosmetyku po dłuższym czasie niż ten zalecony przez producenta nie przyniesie ci żadnych dodatkowych korzyści. Co więcej, maska po dłuższym czasie aplikacji zacznie wysychać i przyklejać się do cery. A zrywanie suchego kawałka bawełny wcale nie jest przyjemne. Sucha maseczka zacznie także chłonąć wilgoć z naszej skóry. Skutek? Cera zamiast będzie sucha i pomarszczona.

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień