Czarna maska na wągry – mój przepis

czarna maska na wągry

Znacie dorosłego człowieka, który nigdy w życiu nie miał ani jednego wągra? (Odpowiedzcie w komentarzach!) Co prawda nie zadaję tego pytania każdej napotkanej osobie, ale nie wydaje mi się możliwe przeżyć 18 lat bez wągra. Nawet jeżeli takie osoby istnieją, na pewno stanowią mniejszość, a każdy problem, który dotyczy większości, powinien posiadać przynajmniej jedno skuteczne rozwiązanie. Jest nim czarna maska. Czarna maska na wągry przyciąga zanieczyszczenia skóry jak magnes, ponieważ zawiera węgiel aktywny i oczyszczającą glinkę. W efekcie oczyszcza skórę z wągrów, ściąga pory i wygładza twarz. Wierzcie mi, że jeżeli będziecie stosowały ją regularnie, w znacznym stopniu poprawicie kondycję swojej cery. Czarna maska na wągry to najlepszy prezent, jaki możecie podarować swojej zanieczyszczonej skórze. Oto mój przepis.

Co to są wągry i dlaczego są czarne?

Wągry to małe czarne krostki, o czym z pewnością miałyście nieszczęście się przekonać. Oto schemat ich powstawania:
Nieprawidłowe złuszczanie się naskórka + wydzielanie przez skórę sebum → zatykanie ujść mieszków włosowych przez rogowaciejące komórki i sebum → wągry

Zwykle wągry pojawiają się na twarzy, czole, brodzie i nosie, rzadziej na plecach, dekolcie, szyi i ramionach. Jeżeli występują samodzielnie, stanowią łagodną postać trądziku, która dotyka większość ludzi niezależnie od wieku. Aby zmarginalizować ten problem, szukajcie kremów i maści zawierających nadtlenek benzoilu. Preparaty na jego bazie mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Z kolei jeżeli wągry towarzyszą zmianom zapalnym, powinny być leczone farmakologicznie.

Wągry – przyczyny

Powstawaniu wągrów sprzyja niewłaściwa pielęgnacja skóry. Dbanie o higienę, prawidłowe oczyszczanie skóry i regularny peeling powinny ograniczyć ich występowanie. Poza domowymi peelingami możecie korzystać z bogatej oferty gabinetów kosmetycznych, które proponują między innymi zabiegi złuszczania z wykorzystaniem kwasów.

O pojawianiu się wągrów decydują także kosmetyki i środki higieniczne blokujące pory, nadmierna potliwość, czynniki dietetyczne, choroby oraz leki, które sprzyjają rogowaceniu skóry, i niektóre sterydowe.

Czarna maska na wągry – mój przepis

Najlepsze na koniec: czarna maska na wągry. Ona także pomoże Ci pozbyć się ze skóry twarzy pasażerów na gapę.

Jak wspomniałam, główne składniki czarnej maski na wągry to węgiel aktywny i glinka bentonitowa.

  • Węgiel aktywny jest wykorzystywany przede wszystkim w celach leczniczych, ale też w pielęgnacji skóry. Jest stosowany w leczeniu zatruć, nudności i problemów związanych z przepływem żółci podczas ciąży, a przy tym poprawia kondycję cery, którą oczyszcza z zaskórników.
  • Glinka bentonitowa to jedna z najskuteczniejszych glinek pod względem właściwości oczyszczających. Stosowana miejscowo, absorbuje toksyny i niweluje bakterie wywołujące trądzik.

Pozostałe składniki maski to ocet jabłkowy i woda.

Czarna maska na wągry – mój przepis
Składniki:

  • 2 kapsułki lub 1/4 łyżeczki sproszkowanego węgla aktywnego,
  • 1-2 łyżeczki glinki bentonitowej,
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego,
  • 1-2 łyżeczki wody.

Zanim przygotujesz maskę…
Pamiętajcie, aby maskę mieszać w drewnianej lub plastikowej misce i za pomocą łyżki wykonanej z tych materiałów. To ważne, ponieważ węgiel i glinka przyciągają toksyny z metali. Zanim położycie maskę na twarz, przeprowadźcie próbę uczuleniową na nadgarstku lub na skórze za uchem. Oczyśćcie skórę za pomocą mleczka lub toniku i osuszcie ręcznikiem.

Sposób przygotowania maski:
Wymieszajcie ze sobą wszystkie składniki, aby powstała gęsta pasta. Nakładajcie ją albo na całą powierzchnię twarzy z wyjątkiem okolicy oczu i ust, albo na jej wybrane partie. Pozostawcie maskę na skórze na około 10 minut, po czym zmyjcie ją letnią wodą. Jeżeli skóra wydaje się ściągnięta, nałóżcie krem nawilżający.

Czarna maska na wągry – moja opinia
Czarna maska na wągry to moja tajna broń w walce z wągrami. Idealnie wysysa z porów zanieczyszczenia, po czym je zwęża i w efekcie pozostawia twarz gładką i oczyszczoną. Taką maseczkę funduję sobie, ilekroć zauważę na twarzy spore skupisko zaskórników, ale nie częściej niż raz w tygodniu.

Jakie są Wasze sposoby na zaskórniki? Próbowałyście kiedyś czarnej maski na wągry? Jeżeli tak, podzielcie się wrażeniami!

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień