Błędy, które popełniasz przy depilacji, czyli jak mieć gładką skórę

jak depilować skórę?

Cześć!

Gładkie ciało bez nawet najmniejszego włoska jest marzeniem wielu kobiet. Aby osiągnąć taki cel, stosują przeróżne metody depilacji. Niestety niektórym z nich wciąż zdarzają się błędy. Jeżeli i ty jesteś w tej grupie, to sprawdź, jak ich uniknąć.

Depilacja pod gorącą wodą

Wiele kobiet używa maszynki w trakcie gorącej kąpieli lub pod prysznicem. Nie powinno się tak robić z dwóch powodów. Woda o wysokiej temperaturze wysusza skórę, a pod wpływem podrażnień wywołanych depilacją niekorzystnie oddziałuje na naskórek. Wystarczy zmienić wodę na letnią, co ułatwi depilację.

Golenie bez kosmetyków

Depilacja na sucho i bez kosmetyków ułatwiających poślizg może okazać się bardzo zła dla skóry. Podrażnienia, zacięcia i uszkodzenia naskórka murowane. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, wystarczy zastosować piankę lub krem, który zmiękczy skórę i włosy oraz zapewni poślizg maszynce. Na zakończenie zabiegu warto zastosować preparat łagodzący podrażnienia i nawilżający skórę.

Brak peelingu przed depilacją

Przed każdą depilacją koniecznie trzeba zrobić peeling. Dzięki niemu pozbędziesz się martwych komórek skóry i uniesiesz włoski do góry, dzięki czemu będzie ci je łatwiej usunąć. Złuszczanie będzie przeciwdziałać również wrastaniu włosków. Podczas peelingu możesz zrobić masaż, który pobudzi krążenie krwi, ujędrni skórę i poprawi jej koloryt.

Depilacja najtańszą maszynką

Im więcej ostrzy ma maszynka, tym skuteczniej i więcej usunie włosków i będzie delikatniejsza dla twojej skóry. A jeśli będzie miała pasek nawilżający, to będzie to z pożytkiem dla twojej skóry. Nie kupuj najtańszej maszynki, bo może się to odbić na twoim zdrowiu i wyglądzie.

Nie nawilżasz skóry po goleniu

Skóra po depilacji jest szorstka, podrażniona, a niekiedy uszkodzona. Dlatego natychmiastowe nawilżenie jest konieczne. Użyj produktu, który nawilży, złagodzi i wygładzi skórę oraz odbuduje jej naturalną barierę ochronną.

Nie jesteś delikatna dla skóry

Skórę należy depilować bardzo ostrożnie, żeby jej nie podrażnić i nie uszkodzić. A co zrobić, jeśli już się skaleczyłaś? Naskórek przemyj produktem odkażającym, żeby ustrzec się przed stanem zapalnym. Następnie zastosuj kompres z olejkiem lawendowym lub z alantoiną. Załóż przewiewne ubranie, żeby skóra mogła swobodnie oddychać.

Tagi: , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień