Błędy, które popełniasz przy depilacji, czyli jak mieć gładką skórę

Cześć!

Gładkie ciało bez nawet najmniejszego włoska jest marzeniem wielu kobiet. Aby osiągnąć taki cel, stosują przeróżne metody depilacji. Niestety niektórym z nich wciąż zdarzają się błędy. Jeżeli i ty jesteś w tej grupie, to sprawdź, jak ich uniknąć.

Depilacja pod gorącą wodą

Wiele kobiet używa maszynki w trakcie gorącej kąpieli lub pod prysznicem. Nie powinno się tak robić z dwóch powodów. Woda o wysokiej temperaturze wysusza skórę, a pod wpływem podrażnień wywołanych depilacją niekorzystnie oddziałuje na naskórek. Wystarczy zmienić wodę na letnią, co ułatwi depilację.

Golenie bez kosmetyków

Depilacja na sucho i bez kosmetyków ułatwiających poślizg może okazać się bardzo zła dla skóry. Podrażnienia, zacięcia i uszkodzenia naskórka murowane. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, wystarczy zastosować piankę lub krem, który zmiękczy skórę i włosy oraz zapewni poślizg maszynce. Na zakończenie zabiegu warto zastosować preparat łagodzący podrażnienia i nawilżający skórę.

Brak peelingu przed depilacją

Przed każdą depilacją koniecznie trzeba zrobić peeling. Dzięki niemu pozbędziesz się martwych komórek skóry i uniesiesz włoski do góry, dzięki czemu będzie ci je łatwiej usunąć. Złuszczanie będzie przeciwdziałać również wrastaniu włosków. Podczas peelingu możesz zrobić masaż, który pobudzi krążenie krwi, ujędrni skórę i poprawi jej koloryt.

Depilacja najtańszą maszynką

Im więcej ostrzy ma maszynka, tym skuteczniej i więcej usunie włosków i będzie delikatniejsza dla twojej skóry. A jeśli będzie miała pasek nawilżający, to będzie to z pożytkiem dla twojej skóry. Nie kupuj najtańszej maszynki, bo może się to odbić na twoim zdrowiu i wyglądzie.

Nie nawilżasz skóry po goleniu

Skóra po depilacji jest szorstka, podrażniona, a niekiedy uszkodzona. Dlatego natychmiastowe nawilżenie jest konieczne. Użyj produktu, który nawilży, złagodzi i wygładzi skórę oraz odbuduje jej naturalną barierę ochronną.

Nie jesteś delikatna dla skóry

Skórę należy depilować bardzo ostrożnie, żeby jej nie podrażnić i nie uszkodzić. A co zrobić, jeśli już się skaleczyłaś? Naskórek przemyj produktem odkażającym, żeby ustrzec się przed stanem zapalnym. Następnie zastosuj kompres z olejkiem lawendowym lub z alantoiną. Załóż przewiewne ubranie, żeby skóra mogła swobodnie oddychać.

Tagi: , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień