Refleksologia – coś dla zdrowia i pięknej skóry

refleksologia

Cześć dziewczyny!

Mimo że to kontrowersyjna metoda pielęgnacyjna i poprawiająca samopoczucie, to refleksologia zdobywa coraz więcej fanów. Przypomina klasyczny masaż, choć terapeuta skupia się tylko na twarzy, dłoniach i stopach. Dlaczego? O tym przeczytacie w moim poście.

Czym jest refleksologia?

To taka terapia, która poprzez masaż twarzy, dłoni i stóp oddziałuje na cały organizm. Podczas zabiegów masowane są refleksy, czyli punkty odpowiadające za poszczególne części i narządy ciała. Dzięki refleksologii organizm ludzki relaksuje i regeneruje się, w efekcie czego niektóre choroby ustępują lub ich przebieg osłabia się. W trakcie masażu bardzo ważne jest przejście pomiędzy refleksami w taki sposób, żeby pacjent odczuwał tylko przyjemne ciepło, relaks, odprężenie i rozluźnienie mięśni. Trzeba pamiętać, że refleksolog nie leczy, nie przepisuje leków i nie diagnozuje.

Metody refleksologii

Istnieje wiele technik refleksologii. W każdej z nich obowiązuje inny podział refleksów, który wywodzi się z wielu starożytnych kultur. W metodzie klasycznej wykorzystuje się technikę ruchu gąsiennicowego kciuka, gdzie kciuk porusza się do przodu i do tyłu. Istnieje także technika ruchu obrotowego, podczas której refleksolog czubkiem kciuka naciska poszczególne refleksy.

Refleksologia dłoni, stóp i twarzy

Zarówno w stopach, jak i w dłoniach znajdują się tysiące zakończeń nerwowych połączonych z mózgiem, a co za tym idzie z konkretnymi narządami. Odpowiednio je stymulując, można zredukować bóle mięśni, głowy, żołądkowe, a także poprawić krążenie krwi lub samopoczucie. Pozbędziesz się także problemów z pamięcią lub niestrawnością.

Refleksologia twarzy ma bardziej pielęgnacyjny i kosmetyczny charakter. Wpływa na stan cery, wygładza zmarszczki i ujędrnia skórę. Uciskanie refleksów na twarzy i masaż z zastosowaniem kosmetyków poprawiają przepływ krwi i limfy, redukują obrzęki i cienie pod oczami. Co ciekawe, podczas terapii można zapobiegać starzeniu, a także niwelować wpływ stresu na skórę.

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień