Przebarwienia po lecie? Usuniesz je jesienią

przebarwienia po lecie

Cześć dziewczyny!

Plamki, pieprzyki i przebarwienia to tylko niektóre pozostałości po lecie. Jeśli nie macie pomysłu, jak się ich pozbyć, w moim poście znajdziecie podpowiedzi. Która będzie dla was najlepsza? Przekonajcie się same.

Jak powstają przebarwienia?

Powstają, kiedy na skórę pada duża dawka promieniowania ultrafioletowego. Najgroźniejsze są te, które przenikają do najgłębszych warstw skóry, czyli promienie UVA. Zaburzają proces pigmentacji, powodują fotostarzenie, mogą nawet wywołać raka. Powstawaniu przebarwień sprzyjają również: wahania poziomu hormonów, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i leków hormonalnych, ciąża i stosowanie niektórych kosmetyków. W pojawianiu się przebarwień duże znaczenie ma także wiek: najbardziej narażone są panie po 35 i 50 roku życia.

Peelingi chemiczne

To najpopularniejsze zabiegi usuwające przebarwienia. Podczas złuszczania wierzchniej warstwy naskórka usuwane są przebarwienia, plamki i pieprzyki. W trakcie zabiegu wygładza się także niewielkie zmarszczki i poprawia się jędrność skóry. Do peelingów chemicznych często dobiera się kosmetyki nawilżające i rozświetlające z zawartością retinolu, witaminy C lub owocowych ekstraktów.

Laseroterapia

Jest to bardzo skuteczny i popularny sposób usuwania przebarwień. Jak działa laser? Emituje w głąb skóry światło, które oddziałuje na melaninę, powodując rozjaśnienie niedoskonałości. Taka metoda kuracji jest bezpieczna dla każdego rodzaju skóry i w krótkim czasie przynosi zadowalające efekty. Wyróżniamy lasery frakcyjne, wykorzystujące światło oraz światło i radiofrekwencję jednocześnie. Dzięki laseroterpii nie tylko usuniesz przebarwienia, ale i wygładzisz zmarszczki, ujędrnisz skórę i pozbędziesz się trądziku.

Czy już wybrałyście sposób usuwania przebarwień?

Tagi: , , , ,
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 udostępnień