Ma egzotyczną nazwę, choć jest powszechnie znany i chętnie stosowany przez wiele dziewczyn. Jest polecany do skóry trądzikowej, przeciwstarzeniowej i osłabionej. Sprawdź, jak go stosuję, jakie ma właściwości i jakie efekty przyniósł mi podczas kuracji.
Co to jest olejek pichtowy?
Olejek pichtowy pozyskuje się z jodły syberyjskiej, której soki zawierają dobroczynne składniki. Można stosować go zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Ma intensywny zapach drzewa iglastego i wodnistą konsystencję. Olejek pichtowy rozkłada się pod wpływem promieni słonecznych i powietrza. Z tego powodu należy trzymać go w ciemnej butelce, w chłodnym miejscu i chronić przed dostępem wilgoci i światła.
Olejek pichtowy – właściwości
Do właściwości olejku pichtowego zalicza się:
- działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i antywirusowe;
- rozgrzewanie skóry, polepszenie ukrwienia;
- łagodzenie bólów różnego pochodzenia;
- oczyszczanie porów skóry z zaskórników;
- niszczenie wolnych rodników;
- zapobieganie wypadaniu włosów;
- leczenie łupieżu.
Jak stosuję olejek pichtowy?
Olejek pichtowy stosuję do kuracji przeciwstarzeniowej. Dodaję go do mojego nawilżającego kremu i wklepuję w twarz, szyję i dekolt. Łączę go także z olejkiem migdałowym i używam do demakijażu. Taka mieszanka doskonale usuwa zaskórniki i kolorówkę. Raz na jakiś czas olejek pichtowy dodaję do szamponu i masuję skórę głowy. Zapobiega to powstawaniu łupieżu i hamuje wypadanie włosów.
Czy wiesz, że…
Olejek pichtowy jest naturalnym lekarstwem na katar, kaszel, grypę lub przeziębienie. Redukuje bóle reumatyczne i może być stosowany w aromaterapii (działa relaksacyjnie i uspokajająco). Olejek pichtowy ma także kilka minusów. Może podrażniać lub powodować dyskomfort. Przed zastosowaniem zrób próbę uczuleniową. Jeśli po 24 godzinach na twojej skórze nie pojawi się żadne uczulenie, to możesz wypróbować olejek pichtowy.
Dodaj komentarz